Ubisoft, Türkiye’deki oyuncuları oldukça heyecanlandıracak bir duyuru ile Rainbow Six Siege’in tamamen Türkçe hale geleceğini açıkladı. Oyun yalnızca menü ve seçenekler kısmı için Türkçe hale gelmeyecek. Çeviri tüm menünün ve seçeneklerin yanı sıra operatörler, bilgiler, harita seçim ekranı gibi kullanıcı arayüzlerini de kapsayacak. Ubisoft, yaptığı duyuru ile birlikte Türkiye’ye özel içerikler ve turnuvaların da yolda olduğunun altını çizdi.


Çıkışını gerçekleştirdiği 2015 yılından bu yana dünya çapında 30 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ülkemizde de önemli bir kitleye sahip. Ubisoft, yüksek rakamlara ulaşan Türk oyunculara hak ettikleri ilgiyi göstererek, oyunun dünya çapındaki başarısını Türkçe dil çevirisi ile taçlandırdı. Yapılan duyuruya göre, oyundaki her bir kelime Türkçe dil çevirisi ile dilimize uyarlanacak ve oyunun kullanıcı arayüzünde yer alacak.

Daha önceden getireceği içerikler ve operatörlerden bahsettiğimiz 3. yıl 2. Sezon Operasyonu Para Bellum, çıkışı ile birlikte Türkçe dil çevirisini oyunculara sunacak. Oyunun Türkçe sürümlerinin satışa sunulacak olmasının yanı sıra, halihazırda Rainbow Six Siege’e sahip olan oyuncular da dilimizi seçerek oyunlarına devam edebilecekler. Ubisoft’un Türkiye’deki oyunculara sunacakları ise dil çevirisi ile sınırlı değil. Dev stüdyonun ülkemizde yapacağı daha pek çok hamle bulunuyor.

 

Rainbow Six Siege’i, kısa bir süreliğine ücretsiz olarak deneyebileceksiniz.

Eğer daha önce oyunu deneyimleme fırsatı bulamadıysanız, bu hafta sonu çok büyük bir şansınız var. Rainbow Six Siege, PC platformu için 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında oynanabilir olacak. Xbox One ve PlayStation 4 kullanıcıları ise oyunu 17-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında ücretsiz olarak deneyimleyebilecekler. Eğer bu fırsat ilginizi çekiyorsa, Ubisoft’un platformu olan Uplay’i indirebilir ve etkinliğin başlangıcını bekleyebilirsiniz.

Ücretsiz deneme fırsatının yanı sıra, kısa bir süre içerisinde oyunun Türkçe sürümünü en sevdiğiniz içerik üreticilerden görebileceksiniz. Ubisoft tarafından düzenlenecek bir Rainbow Six Siege etkinliği ile, Türkçe sürüm ünlü içerik üreticilere gösterecek. Onlar oyunu oynayıp sizler için canlı yayında yorumlarken, sizler de ekranınızın başında neler olup bittiğini tüm heyecanıyla gözlemleyebileceksiniz.